İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni

Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği’nin  her yıl geleneksel olarak düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni” 31 Mayıs 2012’de gerçekleşti. Sigaraya karşı verdiği büyük mücadele ile tanınan dernek, bu organizasyonu Dünya Sigara Bırakma Günü’nde düzenledi.

Ece Vahapoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı ödül  töreninde sigarayla mücadeleye destek veren kurum ve kişiler ödül alırken, tören 13. senesinde de siyaset, sanat,akademi ve iş dünyasından bir çok ismi bir araya getirmiştir.  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Vali Yardımcıları Kazım Tekin, Ahmet Deniz ve Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katılımlarının yanı sıra,  aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Ahmet Selçuk İlkan  ve Yonca Evcimik de sahnede beğeni toplamıştır. Tören,  Şenay Akay, Ece Gürsel, Irmak Atuk,  Didem Taslan ve 15 ünlü mankenin görev aldığı ve tasarımları İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü tarafından hazırlanan “Dokunmuş Hava Keten: Keten yolu Karadeniz” defilesi ile son bulmuştur.

 22 Nisan 1999’da faaliyetine başlamış olan dernek, amacı sigarayla mücadele olan ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur. Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği’nin yurt içi ve yurt dışında bir çok çalışmaları bulunmaktadır ve Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın’ın öncülüğünde çalışmalarına devam etmektedir.